Hledat
Filters
Zavřít

Vítáme nový školní rok

Prázdniny jsou nenávratně za námi a děti se opět chystají usednout do školních lavic. Některé děti se do školy vrací po opravdu dlouhé pauze, a proto může být náročnější vzpomenout si na všechny potřeby a pomůcky, které s sebou potřebuje. Proto jsme pro vás připravili malý nástřel toho, co by vašim dětem nemělo chybět.

Základem je určitě vyvážená svačina, popřípadě oběd, který udrží děti bdělé a soustředěné. A do čeho svačinu zabalit?

Pro menší školáky je ideální variantou krabička s názvem Zdravá sváča, je lehká, s praktickou přepážkou například k oddělení pečiva od zeleniny. Krabička je vyrobena z BPA free plastu a je dostupná v několika barevných variantách. Děti jistě ocení i možnost vložení vlastního obrázku, fotky či rozvrhu hodin na vrchní stranu krabičky.

Další variantou jsou plastové krabičky Biodora, které jsou k dispozici v několika velikostech samozřejmě jsou vyrobeny také z BPA free plastu.

Praktickým řešením pro školáky i pracanty jsou dózy, pytlíčky, nebo ubrousek od Tierra verde. Do ubrousku svačinu snadno zabalíte a pochutnáte si na ní na prostřené lavici/stolu. Některé školy takovéto ubrousky na lavici dokonce vyžadují.

 

Pro odpůrce plastových nádobek jsou ideální nerezové dózy Slice of Green, které jsou rovněž v různých velikostech a variantách. Já nedám dopustit na kombinovanou dózu Panna, která v sobě skrývá hned tři krabičky a je tak vhodná na kombinovaná jídla, nebo na více svačinek.

Kromě dóz a krabiček na svačinu můžete svým dětem připravit i chutné smoothie, přesnídávku, nebo jogurt do znovuplnitelných kapsiček Zebra & Me. Jedná se o praktické a skladné řešení bez nutnosti použití lžičky a díky vtipně řešenému designu se za něj nemusí stydět ani dospělák. Taková energií nabitá svačinka v podobě rozmixovaného ovoce, zeleniny, oříšků a mnoha dalšího se může stát chutnou záchranou v nabitém pracovním dni.

Další důležitou součástí každého dne je dodržování pitného režimu. A ten se samozřejmě lépe dodržuje z krásné lahve dle vašeho výběru, nebo přímo na přání vašeho dítka. Pro menší děti je vhodnější volit lahve z BPA free plastu, protože je lehčí a samozřejmě odolnější než ostatní materiály. Dle věku a preferencí vašich dětí volte mezi Zdravou lahví s klasickým „pítkem na kolo“, nebo láhví Equa s širším hrdlem.

Výborným řešením jsou také nerezové lahve PURA, které díky vyměnitelným hrdlům rostou s vašim dítětem-od dudlíku, přes brčko až po klasický „big mouth“ vršek. Nerezové láhve PURA jsou k dispozici i v termo variantě.

Pro větší děti, studenty i dospělé je vhodným materiálem určitě sklo. Za mě se jedná o nejpříjemnější materiál, z kterého každodenně ráda piju bez pocitu, že láhev jakkoli pozměnila chuť nápoje. Designově zajímavě řešené jsou skleněné lahve Equa, nebo lahev s jemným designem od Tierry Verde.

Nedílnou součástí školní výbavy, na kterou můžeme v chaotickém začátku školního roku často zapomenou jsou potřeby na výtvarnou výchovu. Vodovky, olejové pastelky, tužky, voskovky, nebo třeba také kufřík, podložka na lavici, či zástěra. Dalším pomocníkem je určitě praktický deníček, nebo úkolníček a spousta různých sešitů, aby děti ihned věděly, který mají na jaký předmět.

Nakonec je třeba zmínit i zábavu na přestávky, či volné hodiny. Děti, které mají k dispozici školní dvůr určitě ocení skákací gumu, švihadlo, bublifuk, nebo barevné křídy. Při špatném počasí, nebo v prostorách, které nejsou stavěné na takovouto zábavu děti jistě potěší kaleidoskop, přepisovací tabulka, nebo krásné hry od Lucie Ernestové.

Většinu zmiňovaných výrobků naleznete na našem eshopu a ty ostatní na naší pobočce v Brně na Orlí 17, kde vám s výběrem rády pomůžeme.

Přeji Vám i vašim dětem klidný začátek nového školního roku a mnoho energie a síly v jeho průběhu.