Hledat
Filters
Zavřít

Upečte si s námi voňavé perníčky

Upečte si s námi voňavé perníčky

Adventní čas, to kouzelné období plné krásných vůní a chutí, už skoro klepe na dveře. S první adventní nedělí začneme pálit svíčky na věncích, františky a vonné tyčinky, popíjet horký čaj a v neposlední řadě péct voňavé cukroví. Které máte nejraději? Rohlíčky, linecké nebo třeba perníčky?

Za nás perníčky rozhodně vedou. Jsou jednoduché na přípravu, krásně křehké a při jejich přípravě si můžete užít spoustu legrace ať už s vaším partnerem, maminkou, babičkou, nebo dětmi, jak můžete vidět na fotce. Z perníčků můžete vykrajovat všelijaké tvary a při jejich zdobení popustit uzdu své fantazii.

Jedním takovým receptem na voňavé žitné perníčky se nechala inspirovat i paní majitelka Brány ke zdraví, Renata Čiháčková. A protože z výsledku pečení byla nadšená, rádi bychom se s vámi o tento recept podělili. 

A co na něj budete potřebovat?

Jak na to?

Všechny ingredience smíchejte v míse tak, aby vám vzniklo hladké těsto. Může se stát, že bude příliš lepkavé. V takovém případě můžete postupně přidávat po pár gramech mouky. Když těsto nelepí a drží pohromadě, zabalte jej do potravinářské fólie a uložte na 1 den do lednice k odpočinku.
Následně těsto vyválejte na placku vysokou cca 0,5 cm a vykrajujte či vyřezávejte své oblíbené vánoční tvary. Ty potom rozprostřete na plech vyložený pečicím papírem.
Na závěr můžete perníčky potřít rozšlehaným vejcem. Budou se pak krásně lesknout. Takto připravené perníčky pečte v troubě vyhřáté na 180 °C 7 minut. Po vychladnutí už stačí jen ozdobit a...dobrou chuť! :-)


Všechny ingredience najdete u nás ve Zdravé výživě na Orlí 17. Těšíme se na Vás!
Vaše Brána ke zdraví