Hledat
Filters
Zavřít

Říjen je měsícem nošení dětí

S nošením dětí v šátku či nosítku se setkáváme stále více a více. Mohou za to nejrůznější výzkumy vývojových psychologů, pedagogů a poradců, ale i každodenní zkušenosti nosících maminek a tatínků. 

Nošení dětí ulehčuje péči nejen o samotné děťátko, ale i o maminku a celou rodinu. Miminka jsou v těsné blízkosti spokojená a rodiče se v jejich přítomnosti cítí klidněji a lépe svým dětem rozumí. Obecně se dá říct, že nošení prohlubuje vazbu mezi rodičem a miminkem. I do našeho obchůdku chodí stále častěji budoucí nebo už stávající rodiče a hledají informace ohledně nošení dětí v šátku či nosítku. Proto jsme se rozhodli měsíc říjen zasvětit tomuto tématu. A co konkrétně jsme si pro vás připravili? 

Pro začínající chladnější dny můžete využít 10 % slevu na vybrané mikiny a bundy od české značky Angel Wings a Jožánek. Díky těmto kouskům zateplíte sebe a miminko současně a nemusíte řešit extra vrstvy oblečení pro vaše děťátko. 

Jako první společnou zateplovací vrtsvu můžete použít zavinovací svetr (vhodný na podzim pro období prvních mrazíků nebo z jara, při velkých mrazech nedokáže dostatečně zahřát zátylek miminka) nebo mikiny ušité z flísu či bavlněného úpletu. 

                                                                  https://branakezdravi.cz/mikina-pro-predni-noseni-jozanek

Nosící větrovka či bunda vám dobře poslouží jako vrchní teplá vrstva. Větrovka s membránou je vhodná od jara do podzimu na proměnlivé počasí, její výhodou je, že se dá poskládat do malého balíčku. Ochrání vás a miminko před lehkým deštěm a neprofoukne. 

Chcete si pořídit nosící bundu? Pak je potřeba se rozmyslet, jestli plánujete své miminko nosit jen vepředu nebo později i na zádech. Nošení na zádech je možné od okamžiku, kdy si děťátko sedne. Bundy pořídíte v různých variantách. Existují bundy s těhotenskou a nosící vsadkou, ty vám dobře poslouží ještě před porodem a při předním nošení miminka. Bundy s možností předního a zadního nošení využijete za jakékoliv situace po celé nosící období i s většími dětmi. Další variantou je bunda s těhotenskou a nosící vsadkou a s možností dát si větší miminko na záda. Ať už si vyberete kteroukoliv variantu, bundu můžete nosit i bez miminka a bez vsadky.             

Celý říjen si můžete u nás na prodejně a na e-shopu také koupit vybraná nosítka značky Tula Manduca se slevou 10 % a vybrané šátky s 20 % slevou. 

               

 

Přemýšlíte o tom, že pro své děťátko koupíte nosítko a nevíte, které si vybrat? Tak za námi přijdťe ve středu či ve čtvrtek na tzv. "nosítkové dny"Každý týden u nás na prodejně probíhají individuální poradenství ohledně nosítek s možností si je nejen vyzkoušet, ale i půjčit domů. A protože se chceme věnovat jen a jen vám, na toto poradenství je NUTNÉ se předem přihlásit. V rámci měsíce nošení si můžete dne 13. a 14.10. tuto konzultaci užít zdarma.

Pokud vás láká nošení v šátku, ale nevíte jak na to, rádi vás uvidíme na našem kurzu Zdravé nošení a vázání šátku za poloviční cenu. Dozvíte se na něm vše o bezpečném nošení miminka, naučíte se dva základní úvazy a dozvíte se i tipy, jak sebe a děťátko do šátku obléct.

Nosíte už v šátku a ráda byste se naučila úvazy pro větší děti nebo způsob, jak nosit své děťátko na zádech? Pro vás jsme si zase připravili kurz Vázání šátku pro pokročilé. I tento kurz si můžete užít za poloviční cenu.

Užívejte si barevný podzim a těšíme se na vás!