Hledat
Filters
Zavřít

Předvánoční úklid

 

Stupně na teploměru klesají a vánoční svátky se nezadržitelně blíží. Většina z nás chce mít na Vánoce vše krásně upravené, čisté a voňavé. Jak to všechno zvládnout v klidu a co nejvíce ekologicky? V tomto článku bych se s vámi ráda podělila o rady a tipy jak co nejlépe a co nejklidněji zvládnout předvánoční úklid. Připravili jsme pro Vás i několik produktů za výhodnější ceny. 

Protože jsem člověk, který má rád vše zorganizované, tak jsem zvyklá si i takovýto větší úklid trochu naplánovat. Myslím, že správně naplánované úkony pomohou vám všem zvládnout předvánoční čas v klidu a bez zbytečného stresu. Úplně ideální je, když si do diáře, nebo zápisníku naplánujete, který týden, nebo konkrétní den splníte danou činnost. Hlavní je nepřeceňovat svoje síly a naplánovat si jen to co reálně zvládnete. Potom si činnosti odškrtávejte a postupte podle seznamu. Je jasné, že ne každý den danou věc zvládnete, ale zase se určitě najdou dny, kdy budete mít uklízecí náladu a stihnete toho více. A jak si činnosti rozdělit? 

Já vždy ráda postupuju místnost po místnosti a jsem zvyklá procházet každou věc a vytřídit vše nepotřebné. Obytné místnosti jako jsou pokoje, ložnice a obývací pokoj jsou mnohdy skladiště různých zbytečností. Po vytřídění věcí si pečlivě omyju všechny povrchy ideálně pratelnou žínkou od Tierry a s univerzálním čističem s vůní citronové trávy a zázvoru od Ecoveru. Na mytí oken bude ideální čistič na okna a skleněné povrchy od Ecoveru a malá froté utěrka od Tierry. Na podlahy Vám poslouží mýdlový čisticí prostředek na podlahy od Ecoveru, který je vhodný i na podlahy z pravého linolea, kamenných dlažeb z mramoru, dolomitu či travertinu.                                                          

                                                       

 

V koupelně a na záchodě většinu z nás trápí vodní kámen a jeho usazeniny. Na odstranění usazeného kamene můžete použít odstraňovač vodního kamene od Ecoveru, citronový gel na vodní kámen od Tierry, nebo klasickou jedlou sodu (v nabídce také bezobalu). V kombinaci s bikou je dobré použít ocet, nebo citron-taková půlka citronu posypaná jedlou sodou je asi nejlevnější a nejúčinnější prostředek na koupelny. Při umývání vany a umyvadla jsem si také moc oblíbila písek s mýdlovými ořechy od Tierry (v nabídce také bezobalu) v kombinaci s kokosovou drátěnkou. Kokosová vlákna jsou drsná, ale ohebná, takže vám povrch vám nepoškrábou, ale krásně vyčistí, drátěnka je vhodná i na nádobí. 

Na úklid WC můžete použít čistič s vůní borovice od Ecoveru. Na silnější usazeniny již zmíněný odstraňovač vodního kamene, nebo silný roztok kyseliny citronové

                                                 

 

Poslední zastávkou v našem uklízecím maratonu je kuchyně. Tipy na vodní kámen jsme si již zmínili, ale v kuchyni nás ze všeho nejvíc trápí mastnota. Proti ní nám pomůže čistič kuchyní ecogenic a čisticí prostředek na trouby a sporáky od Ecoveru spolu s již zmíněnou  žínkou od Tierry, nebo kokosovou drátěnkou. Abychom naši kuchyň a další povrchy vyčistili opravdu důkladně, je dobré použít dezinfekční prostředek na omyvatelné povrchy s vůní citronu a levandule.                       

 

 

Ti odvážnější můžou navštívit ještě sklepy a půdy a úklid tím završit. Jinak jsme s předvánočním úklidem u konce. 

Doufám, že díky naším radám a zlevněným produktům zvládnete předvánoční období bez stresu a s úsměvem.