Hledat
Filters
Zavřít

Posílení imunity a detoxikace organismu

Po novoroční výměně kalendářů a diářů je nejvyšší čas zaměřit se také na očistu Vašeho těla. Detoxikace a posilování imunity je zvlášť v tomto období velmi důležité a můžete ji provádět i jinak než polykáním pilulek. K posilování imunity je důležitý také psychický stav, o který občas pečovat zapomínáme. Za okny svítí čistě bílá sněhová pokrývka, a sluníčko přímo láká k nějaké procházce.  Takže pokud můžete, určitě vyrazte do přírody nasát trochu novoroční energie. V následujících řádcích Vám představím pomocníky k detoxikaci, posílení imunity a pro duševní pohodu.

DETOXIKACE

Základním detoxikačním prostředkem jsou bylinky a čaje. Detoxikační čaj nabízí značka Nobilis, Yogi tea, nebo také kopřivový od Sonnentoru. Regenerační sílu bylinek můžete čerpat také z tinktur, kapek, nebo kapslí. Dr. Popov nabízí variantu kapek i kapslí. K detoxikaci můžete použít i psyllium od Apotheky, nebo zázračnou superpotravinu Chlorellu

Obnovu si zaslouží i naše pokožka, vlasy a pleť. Březový sprchový peeling od Weledy nejen krásně voní a prokrví pokožku, ale účinky břízy pokožku i krásně zregenerují. Vlasy potěší péče vlasové masky s marockým jílem od Khadi.  A na pleť využijte detoxikační masku Tilia od Nobilisu a detoxikační pleťové mýdlo na obličej od Soaphorie

                                                                                       

IMUNITA

Posílení imunity je v tomto období obzvlášť důležité vzhledem k nižším teplotám venku, ale také horšímu psychickému rozpoložení u většiny z nás. Imunitu můžeme podpořit pravidelným cvičením, otužováním, nebo psychohygienou.

Pomoct nám však může i aromaterapie a bylinné doplňky. Pokud se o aromaterapii zajímáte hlouběji, tak Vám doporučuji jednu z knih od Nobilis tilia. 100 praktických použití aromaterapie popisuje krom posílení imunity i řešení zdravotních problémů s pomocí vůní. Kniha Aromaterapie podle ročních období popisuje využití éterických olejů v každém ročním i životním období. 

Směs éterických olejů přímo na podporu imunity nabízí Nobilis tilia pod názvem Imunita,  nebo můžete vyzkoušet éterický Ravintsarový olej v bio kvalitě.

Z čajů, tinktur a olejů je výbornou volbou Bio podpora imunity od Yogi teaLichořeřišnicová tinktura od Dr. Popova, Posilující směs rostlinných olejů , nebo Extrakt z grepových jader od Nobilisu.

Imunitu můžete podpořit i koupelí s koupelovým olejem od Eoné Imuna, nebo masáží tělovým a masážním olejem Imunita od Nobilisu.

                                                                                            

          PSYCHICKÁ POHODA

Po Vánočním shonu a novoročním návratu do pracovního režimu si zaslouží naši péči i psychika. Psychická pohoda je důležitou součástí posilování imunity a celkové péče o sebe. Proto neváhejte a v rámci novoročních zvyků si ve svém diáři zaveďte kolonku „odpočinek a psychohygiena“.

Nastartovat se do režimu odpočinku nám jistě pomůže uvolňující koupel s vůní levandule od Weledy, zklidňující peeling s meduňkou od Soaphorie,  nebo voňavé šumivé bomby do vany také od Soaphorie.

Další osvědčenou cestou k odpočinku je plný hrnek dobrého horkého nápoje. Šálek dobrého čaje, nebo horkého kakaa je pro mě vždy příslibem pohodového večera. Nejraději sáhnu po kvalitním bylinkovém čaji, nebo kakau s rostlinným nápojem. Ve spojení s dobrou knihou, nebo krásným filmem je pohoda zaručena.

Chvilku sama se sebou si také ráda zpříjemním kreslením do skicáku, nebo psaním a plánováním do zápisníků a sešitů. Psaní deníků, kroniky, nebo tvoření vzpomínkových zápisníků a alb je nejen příjemně ztrávený volný čas, ale mnohdy nám může pomoci srovnat si myšlenky a nabít se pozitivní energií. 

                                                                               

                                   

Přeji Vám spoustu krásných procházek zasněženou krajinou a dlouhé chvíle plné odpočinku a pohody. Radujte se z maličkostí a snažte se si aktuální situaci co nejvíce zpříjemnit.

Jsme v tom spolu <3 

Brána ke zdraví