Hledat
Filters
Zavřít

Do školy i do práce bez zbytečného odpadu

Zvoní budík. A pak zazvoní ještě několikrát a najednou není čas se ani pořádně nasnídat a vypít si v klidu ranní kávu nebo čaj. A co s tím? Vždycky je možnost koupit si cestou do zaměstnání, školek a škol snídani a kávu do ruky. Ale co s obalem, který nám zbude v ruce?

Ačkoli Češi ve třídění odpadu patří ke špičce v Evropské unii, je pořád co zlepšovat. Stále je tu řešení v bezobalové variantě. Naštěstí existuje mnoho šikovných pomocníků, kteří nám ulehčují naši snahu stát se každodenními hrdiny.

Teplé nápoje pro vás v příjemné teplotě uchovají termosky a termohrnečky. Na výběr existuje mnoho variant velikostí, barevných kombinací a způsobů uzavírání. Ideální termosky odpovídající nárokům dětí i rodičů, kteří jsou často limitováni velikostmi kapes u batůžků a držáků na hrníčky na kočárcích a v autech, se jistě v této široké nabídce skrývají. A nastupující chladnější podzimní rána přímo vybízí k horkému šípkovému čaji plnému vitamínu C!

O svačinu pro malé i velké se rádi postarají ubrouseksvačinová kapsa od MagsBags. Svačinové ubrousky lze využít nejen k zabalení krajíce chleba s máslem, ale také jako prostírání při jeho pojídání. Ocení ho paní učitelky, uklízečky i vaše klávesnice na pracovním počítači. Tento ubrousek se také nikdy nepřilepí k pomazánce, ani ho nepotrhá vlhký salátový list, jeho dotyková strana je totiž zatřená polyuretanovou vrstvou. Polyuretanový neboli PUL zátěr totiž slouží jako nepropustná, voděodolná vrstva.

Hledáte-li však něco echt organického vždy je tu Tierra Verde! Můžete zkusit ubrousek z organické bavlny s dřevěným knoflíkem. A jestliže pokukujete po biobavlně, ale rádi byste aby nepropouštěla vlhkost můžete zkusit povoskované ubrousky z nabídky francouzské značky Ecodis.

Čas oběda elegantně vyřeší nerezové dózy na jídlo. Při jejich výběru si dávejte pozor, zda je vámi vyhlédnutá krabička opatřena silikonovým těsněním. Pokud v ní totiž plánujete nosit tekuté omáčky, saláty s dresinky či jakékoliv jiné pokrmy řidší konzistence, které se rády podívají z krabičky ven, je lepší se těsněním pojistit. Při jeho absenci většinou dochází k nežádoucímu vytékání.

Objednáváte si rádi jídlo v restauraci? Zkuste zvolit možnost osobního vyzvednutí, je-li ve vaší docházkové vzdálenosti, a požádejte o možnos připravení pokrmu do vlastního obalu. Nejen že ušetříte přírodu, ale i své peníze za obalový materiál. Mrkněte na naši nabídku krabiček a dóz od Tierra Verde a Elephant.  A pokud tato možnost není to pravé ořechové a postrádáte mikrovlnou troubu i plotýnku k ohřevu, vyzkoušejte termosku na jídloJídelní termoska je i skvělým zachráncem na výletech. Teplá polévka k svačině při sychravém počasí zahřeje po těle i na duši.

Krabičky na jídlo pro Vás nejsou žádnou novinkou, ale řešíte, že Vaše děti mají rády přesnídávkové kapsičky? I pro tuto situaci máme řešení! Existují znovu naplnitelné kapsičky ze zdravého plastu nebo ze silikonu. Nejen že se postarají o minimalizaci špatně tříditelného odpadu, ale i o zpracování přezrálé ovoce ve spíži.

Jste ve světě bezobalu stále trochu ztraceni? V rámci měsíce bezodpadu máte možnost navštívit u nás v Bráně kurz, který vás tímto tajemným, ale inspirativním světem provede. Na výběr je ze dvou možností - Život bez odpadu a Ekologické cestování. Oběma dvěma kurzy vás provede Pavla Wernerová, cestovatelka, propagátorka ekologického investování a zero waste blogerka. A pro větší motivaci vám kurzy nabízíme za zvýhodněnou cenu.

Přejeme Vám krásný začátek školního roku bez zbytečného odpadu.

Vaše Brána ke zdraví