Hledat
Filters
Zavřít

Chladné dny

Sluníčko se nám na chvíli zase skrylo do šedi mraků a nás láká celé dny trávit v teple a nejlépe pod peřinou. Nesmíme však zapomenout na to, že s příchodem chladnějšího počasí se příroda před námi nezavírá, ale jen se trochu mění. Protože taková procházka v lese, který svítí podzimně barevným listím je naprosto kouzelná a byla by škoda o takovou podívanou přijít. Na takové podzimní výlety se ale musíme předem trochu připravit.

Termosky

Teplejší oblečení pro nás i naše ratolesti je jistě každému jasné. Ale takový horký čaj v termosce si s sebou na procházku bere málokdo. A přitom je to skvělý doplněk na každý podzimní/zimní výlet, procházku, nebo delší cestu. Do termosky krom čaje můžete připravit i kakao, horkou čokoládu, nebo kávu, takže jej ocení opravdu každý. Já osobně termosky využívám i doma, nebo v práci při chladnějším počasí, nebo nemoci. Místo abych si stále dokola vařila další a další čaj, termosku si jednoduše naplním a pak si jen dolévám čaj do hrnečku. A jakou termosku zvolit?

Zamyslet se jistě musíme nad velikostí termosky-chceme ji pro sebe, nebo pro naše dítě, nebo třeba pro oba? Chceme ji na krátkou procházku, nebo na delší výlet? Značka Pura nabízí širokou škálu velikostních variant termosek od kojenecké s objemem 260 ml, přes střední 475 ml a největší 650 ml. Velkou výhodou těchto lahví je možnost výměny vršků, takže termoska roste spolu s vaším dítětem, nebo je můžete střídat dle druhu nápoje. Pura nabízí variantu kojeneckou, s brčkem, s pítkem, nebo široký sportovní uzávěr.

O pár mililitrů větší je designová termoska značky Equa, které má objem 680 ml a je dostupná v několika barevných variantách. Jedná se o lahev s originálním minimalistickým designem, který si zamilujete na první pohled.

Pokud dáváte přednost pití ze skla, tak můžete zvolit termolahev z dvojitého skla od firmy GoodWays. Krásný design s jemným logem doplňuje praktické sítko na sypaný čaj, citron, nebo ovoce.

V nabídce máme také termo hrníček značky rCup, který je ve variantě 227 ml, nebo 340 ml. Hrníček je ze 40 % vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových kelímků. Recyklovaný vzor je v tmavší a světlejší verzi a v několika barevných variantách víček.

Oblečení pro děti

Nejen na procházky s dětmi určitě využijete oblečení s termoregulačními vlastnostmi, ideálním materiálem je merino vlna. Jedná se o materiál, který zamezuje pocení, eliminuje zápach, v teple chladí a v zimě hřeje. Zní to trochu jako zázrak a možná tomu tak opravdu je. Sama využívám merino oblečení při venkovních aktivitách v létě i v zimě a za mě je to úžasný materiál právě kvůli jeho univerzálnosti. Takže ti, kteří si v létě nakoupili pro své děti body, nebo jiné oblečení z merina teď určitě zajásají.

Výbornou značkou s nabídkou merino oblečení je značka ManyMonths, která nabízí téměř všechny své výrobky v rostoucí verzi, takže vašemu děťátku potrvá celkem dlouhou dobu, než z nich vyroste. V nabídce mají různobarevná trička, které můžete využít také jako body, kuklyrukavice, legíny, botičky a další.

Dalším materiálem s termoregulačními schopnostmi je kombinace vlny a hedvábí. Značka Iobio nabízí z tohoto materiálu bodytričkakimona s dlouhým rukávem, krátkým rukávem, nebo bez rukávu. Iobio vyrábí oblečení v jemných barvách, nebo s minimalistickým designem, takže si svého favorita vybere každý.

Oblečení pro rodiče

Nošení dětí na podzim a v zimě je o něco složitější než v létě. Výbornými vychytávkami, krom správně oblečeného miminka, jsou nosící bundy, svetry a mikiny, které zahřejí vás i vaše dítě. Značka Jožánek nabízí několik nosících variant včetně možnosti nošení vzadu. Pokud se vám do nákupu bundy z jakéhokoliv důvodu nechce a hledáte jinou alternativu, tak výborným řešením je nosící kapsa. Jednoduše ji přivážete a zakryjete do ní dítě i s nosítkem, nebo šátkem. Značka Kibi nabízí kapsu ze softshellu a značka Popolini vlněnou variantu.

 

Tip na závěr: Měsíčkový ochranný balzám od Weledy je ideální na ošetření pleti dětí i dospělých. Balzám je bez obsahu vody, takže ideální i do mrazu. Včelí vosk a lanolin vytvoří ochrannou bariéru pleti proti chladu a zároveň nebrání dýchání pokožky. Pleť je chráněná a zároveň vyživená.

 

 

Doufám, že pro Vás teď bude představa výletu do chladného počasí o něco lákavější a třeba se na toulce podzimní přírodou potkáme. Přeji Vám spoustu hřejivých zážitků a krásných výletů.