Hledat
Filters
Zavřít
RSS

Blog

Mezinárodní týden nošení od 27.9. do 3.10.

Určitě jste se s tím už někdy setkali. Jdete si takhle městem a okolo vás prochází maminka s miminkem zabaleným v šátku. Na dovolené zas uvidíte pár s batoletem na zádech v nosítku nebo v krosničce a tu jdete okolo  cukrárny a všimnete si ženy, která si užívá odpolední kávu se spícím dítětem na těle. O čem to mluvíme? Přece o nošení dětí.

Nošení dětí na těle rodiče známe už z dávné historie a z nejrůznějších koutů světa (více v dalším článku 😊). Usnadňuje péči o děti, miminka jsou v blízkosti rodičů spokojené a rodiče se v jejich přítomnosti cítí klidněji a lépe svým dětem rozumí. Maminkám může nošení pomáhat řešit problémy s kojením. Nošení prohlubuje vazbu mezi dětmi a rodiči, a při dodržení několika pravidel je pro miminko  bezpečné.

I přes všechny tyto přínosy se v minulém století nošení dětí přestalo podporovat a šlo do ústranní. Proto vznikly a stále vznikají nejrůznější snahy jednotlivců i organizací nošení miminek znovu podpořit, naučit rodiče zdravému a ergonomickému nošení, ujistit je, že je v pořádku mít své miminko co nejblíže a nejčastěji u sebe, blízko svého srdce 😊.

Proto vznikl i Mezinárodní týden nošení, ke kterému se také připojujeme. Součástí našeho konceptu je také podpora rodičů při nošení děťátek, a to nejen možností koupit si u nás šátek či nosítko. Už několik let zajišťujeme kurzy vázání šátku a zdravého nošení, a pravidelné poradenství ohledně výběru nosítka s možností vyzkoušení a půjčení.

 

A na co se tedy u nás můžete v rámci oslav tohoto týdne těšit?

Připravili jsme pro vás kurz vázání šátku za poloviční cenu, kde se dozvíte vše o bezpečném nošení svého miminka, naučíte se dva základní úvazy a dozvíte se i tipy, jak sebe a děťátko do šátku obléct.

Celý týden si u nás na prodejně a na e-shopu můžete koupit vybraná nosítka značky Tula a Manduca se slevou 10% a vybrané šátky s 20% slevou. 

Máte už v čem své děťátko nosit a řešíte jeho oblečení při začínajícím podzimním počasí? Za nás doporučujeme merino oblečení, které je termoregulační a miminko v případě potřeby krásně zahřeje nebo naopak ochladí. Vlněné overaly od Popolini vám vyřeší jak horní část tělíčka, tak i kalhoty. Stačí přidat nějakou tenčí spodní vrstvu a máte miminko komplet oblečené. V rámci "týdne nošení" je můžete vašemu děťátku pořídit o 30% levněji. Pak už jen vyřešit nožičky a ručičky, nasadit čepku či kuklu a můžete vyrazit do víru velkoměsta či přírody. Pokud máte radši organickou bavlnu, máme pro vás připravené bavlněné botičky a rukavičky od Popolini se slevou až 40%.

Těšíme se na vaši návštěvu :-)

 

Kojením pro zdravější planetu

Určitě jste už slyšeli o tom, že mateřské mléko je pro miminko tou nejkvalitnější a nejzdravější stravou. Díky dlouhodobému kojení dostávají miminka veškeré potřebné živiny, zvyšuje se jejich imunita, odolnost proti nadváze a proti mnoha onemocněním (např. nemoci dýchacích cest, zánět středního ucha, průjmy). Čím déle maminka své děťátko kojí, tím je vyšší šance, že bude zdravější. Proto je v dnešní době velkou snahou kojení podporovat, a to v nejrůznějších oblastech. Co když ale podpora kojení má i další „ozdravný“ přesah a to pro celou naší planetu? Podívejme se na to blíže.

Mateřské mléko se v těle maminky vytváří v množství, které miminko potřebuje, a tím brání plýtvání. Jde o přirozenou, obnovitelnou stravu bezpečnou k životnímu prostředí. Nezatěžuje tedy naši planetu dopravou ani obaly.

Naopak při výrobě náhradní kojenecké výživy se spotřebovává jak energie, tak suroviny. Další energie nebo chemické látky je potřeba pro sterilizaci lahviček a dudlíků na lahvičky, které se při krmení nekojených miminek používají.  Do toho ještě nezapomeňme na obaly nutné pro transport a skladování umělého mléka.

Proto podporujme kojení pro zdravější planetu, podporujme kojící maminky a všechny ženy, které si tolik přejí své děťátko kojit.

Český týden kojení u nás na prodejně a v kurzovně

O kojení se v poslední době mluví dost často. V knihách, na internetu, u lékaře a samozřejmě v maminkovských kruzích. A to je dobře.

Kojení je totiž nejzdravější a nejpřirozenější stravou pro miminnka, zároveň je i nejekologičtější a jako bonus obrovsky posiluje vazbu mezi maminkou a dítětem. Navíc nemusíte nic chystat. Nic vařit, nic umývat :-).

Český týden kojení nám připomíná, že je důležité podporovat maminku v kojení tak dlouho, dokud to jí i miminku vyhovuje. Že je důležité neustále rozšiřovat síť laktačních poradkyň a jiných podpůrných služeb, které mohou ženy využívat v okamžiku, kdy kojení nejde podle jejich představ a očekávání. A že je také možné připravovat se na kojení už během těhotenství. Kompletní informace o kojení, včetně tipů, na koho se obrátit, když to nejde tak jak by mělo, najdete na tomto webu.

V našem obchůdku a na e-shopu můžete v rámci tohoto týdne využít slevu 10% na balzám na prsa od české značky eone. Jde o takový malý zázrak :-), který otužuje a připravuje bradavky na kojení, pravidelným masírováním dokáže prsa zpevnit a samozřejmě působí jako ochrana bradavek proti prasklinkám. Je to všestranný pomocník, proto je vhodný jak v těhotenství, během kojení i v období po ukončení kojení. 

Máte rádi Weledu?  I od této značky se můžete těšit na dáreček. Pokud si zakoupíte jejich těhotenský pěstící olej na strie nebo balzám na bradavky, dostanete zdarma mandlový krém na citlivou pokožku rukou. Tento krém je velmi šetrný a svou jemnou vůní vám může dělat skvělého společníka i během těhotenství či šestinedělí.

Dále jsme si pro vás připravili 10% slevu na všechny kojící podprsenky od značky Carriwell a na kojící košile s 3/4 rukávem či bez rukávů od české značky Jožánek.

V naší kurzovně se zas můžete těšit na profesionální focení vás a miminka při kojení. Samozřejmostí je klidné a ničím nerušené prostředí. 

Jak už jsme psali výše, pro úspěšné kojení je dobré začít se připravovat už v těhotenství. Pavidelně pro vás vypisujeme kurz Předporodní přípravy na kojení, který si můžete v tomto týdnu užít za poloviční cenu. Uskuteční se dne 22.9. od 13.hodin

Kojíte a chcete se na cokkoliv zeptat? Nejste si jistá, zda plné kojení vašemu miminku stačí? A jak například na tandemové kojení? Nebo jen chcete s ostatními ženami posdílet svůj příběh? Přijďte na Podpůrnou skupinku s laktační poradkyní (Karla Štiková). Miminka vítána :-).

Ukliďme svět

Clean Up the World! - není jen heslo, ale i jedna z největších jednodenních občanských aktivit propojující miliony dobrovolníků z různých zemí světa, kterým záleží na světě kolem nás, a kteří se chtějí aktivně zapojit do řešení globální klimatické krize. V těchto snahách není pozadu ani Česká republika, která se do této úklidové akce zapojuje pod záštitou Českého svazu ochránců přírody již od roku 1993.

Zajímá, vás, kdo za vznikem kampaně stojí? Kde ho hledat jinde než u našich australských protinožců.  Když roku 1987 Ian Kiernan při své plavbě okolo světa zjistil, kolik odpadu se skrývá ve světových oceánech a mořích, rozhodl se podniknout spolu se svými přáteli akci úklidu Sydney Harbour. Jeho snaha pak dospěla roku 1993 k ustavení neziskové nevládní organizace spojující komunity se zájmem o ochranu životního prostředí.

Nejde však jen o úklid nepořádku a nelegálně vzniklých skládek, ale také o spojení se s lidmi s podobnou vizí a proenvironmentálním zápalem. Na komunitách dobrovolníků přece celá akce stojí. Oficiálně se do ní mohou zapojit jedinci, rodiny, organizace, školy i firmy. Znáte snad lepší způsob utužování kolektivu než společně strávené chvíle obohacené o kapku dobrodružství? A o edukativním přínosu se ani zmiňovat nemusíme. Vzpomeňme si na Komenského - škola hrou nemusí být jen vyprázdněným heslem.

Jestliže ale nemáte v svém programu již místo, či nestíháte registraci jistě se můžete zapojit do úklidu na vlastní pěst. Odlehčíte svému svědomí i přírodě. Taková očistná nedělní procházka může najednou získat úplně jiný rozměr. Anebo trochu posilování a protahování při sběru odpadu místo pobytu ve fitku bude také dobrou variantou.

Není pochyb o tom, že při takovéto akci je dobré dbát na určité zásady. Důležité je myslet na vlastní bezpečí při manipulaci s odpadem a být informován o tom, jak naložit s jeho likvidací. Rukavicepytle na odpad, provázek a lepicí páska jsou samozřejmostí. A nezapomeňte ani na lékárničku pro zajištění ošetření úrazů. Uklízet se dají i vodní toky – zde platí zvýšená opatrnost a není třeba se stydět za použití záchranné vesty.

Úklidu a čisté planetě zdar!

PS: A nezapomeňte, akce probíhají 17 - 19. 9.

Vaše Brána ke zdraví

Do školy i do práce bez zbytečného odpadu

Zvoní budík. A pak zazvoní ještě několikrát a najednou není čas se ani pořádně nasnídat a vypít si v klidu ranní kávu nebo čaj. A co s tím? Vždycky je možnost koupit si cestou do zaměstnání, školek a škol snídani a kávu do ruky. Ale co s obalem, který nám zbude v ruce?

Ačkoli Češi ve třídění odpadu patří ke špičce v Evropské unii, je pořád co zlepšovat. Stále je tu řešení v bezobalové variantě. Naštěstí existuje mnoho šikovných pomocníků, kteří nám ulehčují naši snahu stát se každodenními hrdiny.

Teplé nápoje pro vás v příjemné teplotě uchovají termosky a termohrnečky. Na výběr existuje mnoho variant velikostí, barevných kombinací a způsobů uzavírání. Ideální termosky odpovídající nárokům dětí i rodičů, kteří jsou často limitováni velikostmi kapes u batůžků a držáků na hrníčky na kočárcích a v autech, se jistě v této široké nabídce skrývají. A nastupující chladnější podzimní rána přímo vybízí k horkému šípkovému čaji plnému vitamínu C!

O svačinu pro malé i velké se rádi postarají ubrouseksvačinová kapsa od MagsBags. Svačinové ubrousky lze využít nejen k zabalení krajíce chleba s máslem, ale také jako prostírání při jeho pojídání. Ocení ho paní učitelky, uklízečky i vaše klávesnice na pracovním počítači. Tento ubrousek se také nikdy nepřilepí k pomazánce, ani ho nepotrhá vlhký salátový list, jeho dotyková strana je totiž zatřená polyuretanovou vrstvou. Polyuretanový neboli PUL zátěr totiž slouží jako nepropustná, voděodolná vrstva.

Hledáte-li však něco echt organického vždy je tu Tierra Verde! Můžete zkusit ubrousek z organické bavlny s dřevěným knoflíkem. A jestliže pokukujete po biobavlně, ale rádi byste aby nepropouštěla vlhkost můžete zkusit povoskované ubrousky z nabídky francouzské značky Ecodis.

Čas oběda elegantně vyřeší nerezové dózy na jídlo. Při jejich výběru si dávejte pozor, zda je vámi vyhlédnutá krabička opatřena silikonovým těsněním. Pokud v ní totiž plánujete nosit tekuté omáčky, saláty s dresinky či jakékoliv jiné pokrmy řidší konzistence, které se rády podívají z krabičky ven, je lepší se těsněním pojistit. Při jeho absenci většinou dochází k nežádoucímu vytékání.

Objednáváte si rádi jídlo v restauraci? Zkuste zvolit možnost osobního vyzvednutí, je-li ve vaší docházkové vzdálenosti, a požádejte o možnos připravení pokrmu do vlastního obalu. Nejen že ušetříte přírodu, ale i své peníze za obalový materiál. Mrkněte na naši nabídku krabiček a dóz od Tierra Verde a Elephant.  A pokud tato možnost není to pravé ořechové a postrádáte mikrovlnou troubu i plotýnku k ohřevu, vyzkoušejte termosku na jídloJídelní termoska je i skvělým zachráncem na výletech. Teplá polévka k svačině při sychravém počasí zahřeje po těle i na duši.

Krabičky na jídlo pro Vás nejsou žádnou novinkou, ale řešíte, že Vaše děti mají rády přesnídávkové kapsičky? I pro tuto situaci máme řešení! Existují znovu naplnitelné kapsičky ze zdravého plastu nebo ze silikonu. Nejen že se postarají o minimalizaci špatně tříditelného odpadu, ale i o zpracování přezrálé ovoce ve spíži.

Jste ve světě bezobalu stále trochu ztraceni? V rámci měsíce bezodpadu máte možnost navštívit u nás v Bráně kurz, který vás tímto tajemným, ale inspirativním světem provede. Na výběr je ze dvou možností - Život bez odpadu a Ekologické cestování. Oběma dvěma kurzy vás provede Pavla Wernerová, cestovatelka, propagátorka ekologického investování a zero waste blogerka. A pro větší motivaci vám kurzy nabízíme za zvýhodněnou cenu.

Přejeme Vám krásný začátek školního roku bez zbytečného odpadu.

Vaše Brána ke zdraví

Zaměřeno na úsměv

Ať už jsou naše zuby jakékoli, shodneme se na tom, že si zaslouží náležitou péči a pozornost. Nejen, že díky nim můžeme oslňovat okolí zářivými úsměvy, ale také nám umožňují přijímat potravu, správně artikulovat a mluvit a mnoho dalšího. Někteří svému chrupu nemusí věnovat žádnou speciální péči, a přesto mají úsměv jak ze žurnálu, jiní z něj, bohužel, mají těžkou hlavu. V každém případě bychom měli být všichni za svá těla, ústní dutiny nevyjímaje, vděční a i v tomto období cestovních horeček se pojďme zaměřit na její správnou hygienu.

Kolikrát se nám stalo, že jsme vyrazili na dovolenou a kartáček zůstal sám doma uklizený v kelímku. A pasta jakbysmet. Možná právě tato malá vytržení z našich malých všedních rituálů nás mohou upozornit na to, čemu v každodenním životě nevěnujeme skoro žádnou pozornost.

Třeba až si budete na dovolené u moře či v turistické metropoli vybírat kartáček, můžete se zamyslet nad tím, co takový malý kus plastové hmoty znamená pro naše životní prostředí. A místo obyčejného plastového tentokrát zkusit sáhnout po kompostovatelném bambusovém, například od značky Curanatura, nebo kartáčku z jiných alternativních surovin. U nás si můžete vybrat třeba kartáček ze zbytků dřevěného odpadu. Odčiníte tak třeba svoji ekologickou stopu způsobenou leteckou dopravou. A když už si pořídíte nové čistící náčiní, co si tentokrát dopřát pořádnou vědomou péči? K dodržení alespoň dvou minut čištění nám může pomoci třeba poslech oblíbené písničky. A jak poznat, jestli je už hotovo? Pořádně a správně vyčištěné zuby jsou hladké a lesklé jako zrcadlo. Vědomá činnost navíc pomáhá k uvolnění se a je cestou k provádění relaxací a meditací.

Jestli míříte do lesů, luhů a hájů nebo sjíždět peřeje řek, co si s sebou do batůžku tentokrát zabalit téměř bezodpadový přírodní kartáček na zuby Yoni, nebo alespoň k přírodě šetrnou zubní pastu, a to rovnou v bezobalové formě Caltha, abyste mohli provést hygienu bez obav téměř kdekoli. Ale pozor na vodní zdroje a chráněné oblasti! Do “panenské” přírody stopy po naší lidské přítomnosti nepatří. A už jste slyšeli o zubním prášku?

A pokud vám nestačí klasické kombo kartáček - pasta lze sehnat i ekologickou variantu ústní vody, či mezizubních kartáčků a nití. Přírodní ústní voda od australské firmy NFo, mimo jiné obsahuje mátu říční, která vám dodá opravdu silný pocit svěžesti. Bambusové mezizubní kartáčky se také prodávají v několika velikostech a tak jistě seženete tu správnou, kterou vám doporučil ošetřující lékař nebo lékařka či dentální hygienista nebo hygienistka.

Na chrup bychom měli myslet i u našich nejmenších. Nejlépe je s čištěním začít od prvních zoubků. Kromě klasických štětinkových kartáčků lze použít i kartáček prstový z lékařského silikonu. A nesmíme zapomínat ani na vhodnou zubní pastu, a především na pravidelné návštěvy zubního lékaře. Pokud mají vaše děti rády sladké, ovocné příchutě, můžete jim dopřát něco výjimečného v podobě dětské zubní pasty s příchutí mléčného koktejlu nebo žvýkačky. Samozřejmě že v přírodní variantě s přírodními extrakty a vyrobenou na měsíčkovém základu. A hledáte-li něco pro ty úplně nejmenší bylinkový zubní gel od Weledy bude tou správnou volbou.

A jaké výhody přináší Týden čistých zubů u nás v Bráně? Kromě obvyklých věcí jako je široký sortiment a spoustu rad a tipů také akce 2+1 na zubní pasty Weleda a soutěž o dárkový balíček od firmy Jack N’ Jill. Při objednávce si vložte do košíku 2 ks zubní pasty a 1 ks zdarma (nejlevnější kus) uvěďte do poznámky. 

Přejeme Vám krásný zbytek léta plný úsměvu. 

Vaše Brána ke zdraví

Světový týden kojení

První týden v srpnu patří jako každý rok kojení a vztahu kojence s maminkou.

U nás v Bráně jsme si pro Vás tento týden připravili dárek k nákupu balzámu na bradavkyčaje pro kojící maminky od Weledy. Celý týden můžete využít 10% slevu na vložky do podprsenky od značky Petit Lulu a 10 % slevu na všechny kojicí podprsenky od značky Carriwell. Na našem facebooku se také můžete těšit na soutěž o produkty značky Nobilis Tilia.

Přejeme Vám krásný srpnový týden.

Vaše Brána ke zdraví

 

 

 

Červenec - Měsíc dovolených a výletů do přírody

Sezóna dovolených a výletů nám právě začíná a je třeba se na ni důkladně připravit. Co by Vám ve vašem zavazadle určitě nemělo chybět? Jednoznačně minerální opalovací krém a přírodní repelent. 

I když v dospělosti na opalovací krémy zas tak moc nemyslíme, tak při delším pobytu na sluníčku, nebo při prudké změně teplot-cesta do zahraničí, bychom na opalovací krém určitě zapomínat neměli. U nás naleznete přírodní opalovací krémy s minerálními filtry, které nezatěžují vaši pokožku a chrání před UVA i UVB zářením. U nás naleznete opalovací krémy značek Alphanova, Attitude, Butterbean, Caltha, Lavera, Nobilis, nebo Weleda. Vybrat si můžete variantu krému v klasické tubě, rozprašovači, nebo i jako tuhou tyčinku v papírovém obalu. Dalším kritériem výběru správného opalovacího krému je SPF neboli Sun Protection Factor, který nám určuje dobu, po kterou  opalovací krém chrání pokožku před UVA a UVB zářením. Proto tedy nutně nemusíte sahat po větším faktoru, ale postačí vám i nižší faktor s častější aplikací. V nabídce máme krémy s faktrory 15, 20, 30, nebo 50. Pro děti, nebo osoby s extrémně citlivou pokožkou můžete vyzkoušet třeba nový dětský opalovací krém Josefínka od Nobilisu.

 

Na našich procházkách lesem, nebo třeba u vody je vhodné mít s sebou i repelent. V dnešní době je na trhu spousta přírodních přípravů proti komárům, klíšťatům a dalšímu otravnému hmyzu. Můžete zvolit sprejový repelent na bázi éterických olejů, nebo si vyrobit svůj za použití stoprocentích eterických olejů. Z těch nejoblíbenějších přirodních repelentů je určitě značka Incognito, která má nyní i novou verzi roll-onu, který usnadňuje aplikaci. Nebo třeba vonné tyčinky proti komárům, které můžete využít při pobytu na zahradě, nebo terase. Dalším oblíbeným pomocníkem proti hmyzu je repelent od Nobilisu, WoodenSpoonu, sprej od značky Effitan, nebo třeba Rozmarýnové mlžení od značky Ondráček

 

Přejeme vám krásný červenec bez spálenin od sluníčka a štípanců od komárů. 

Vaše Brána ke zdraví

Den otců

Následující neděli oslavíme den otců, a tak nezapomeňte na tatínky ve vašem okolí a potěšte je nějakým krásným darem.

Vybírat můžete například z kosmetiky v sekci pro muže, nebo zvolit klasiku z kategorie na holení. Krásným dárkem je například tuhé mýdlo na holení od Lamazuny, nebo tvarující pasta na vlasy s výstižným názvem Charizma od značky Soaphoria.

 

Tatínky inklinující k zerowaste životu jistě potěší krásná lahev, krabička na svačinu, nebo třeba stylová síťovka. Pokud hledáte větší dárek, tak určitě doporučujeme investovat do difuzéru - je to krásný doplněk do domácnosti navíc s mnoha zdravotními benefity. Pro vás, kteří preferujete spíše knižní dárky, máme několik titulů v sekci literatura. Naleznete zde knihy o aromaterapii, zero waste, nebo vztazích.

 

Ať už zvolíte drobnost, nebo nějaký honosný dar, nezapomeňte k němu přiložit přání s vyznáním toho, co pro Vás váš tatínek, nebo tatínek vašich dětí znamená. Mnohdy na projevování citů těmto superhrdinům všedního dne zapomínáme, a tak využijme tuto neděli k tomu, abychom je vyzdvihli a patřičně ocenili.

 

  

Přejeme vše nejlepší tatínkům, dědečkům a pradědečkům.

Vaše Brána ke zdraví

Bezplenková komunikační metoda

Tématem tohoto týdne je u nás v Bráně ke zdraví bezplenková komunikační metoda. A co to vlastně je? Jedná se o metodu vnímání signálů dítěte, které vysílá před vykonáním své potřeby a tím pádem omezení, nebo úplná eliminace nošení plen. A jak na to? Popřípadě jaké to má výhody?

Základním předpokladem je rozeznat signály dítěte, což zvládne jen rodič, který je s miminkem v neustálém kontaktu. Nejedná se jen o eliminaci nošení plen, ale i o učení se a zkoumání signálů vašeho miminka. Tuto metodu můžete využívat plně, nebo jen částečně. Většina maminek pleny využívá na cestování, k lékaři, nebo v jiném cizím prostředí, kde dítě může reagovat jinak a nemusí tak být plně zřejmé kdy se potřebuje vyprázdnit.

Jak a kdy začít?

Ideální je samozřejmě začít hned při příchodu domů z porodnice, kdy miminko na plenu ještě není zvyklé, ale začít se dá i později. Doporučuje se začít nejpozději do 6 měsíce, protože poté už signály nejsou tak zřejmé. Začátek určitě nebude jednoduchý a signály jsou u každého miminka jiné. Mezi nejčastější signály patří například tvrdnutí bříška, prdíky, kopání nožičkama, nebo naopak zklidnění a koukání na jedno místo.

Když rozpoznáte signál, tak by se mohlo zdát, že máte vyhráno. Bohužel s věkem se signály můžou měnit, a tak mnohdy budete muset celý proces hledání opakovat. Důležitá je také pravidelnost. Pokud budete brát miminko k vyprazdňování pravidelně, tak se to za nějakou dobu také naučí a celý proces tak bude jednodušší. Berte tedy miminko vyprazdňovat po probuzení, před spaním a po kojení a odříhnutí.

A jak to tedy reálně vypadá? Bohužel na nočník si budete muset ještě nějakou dobu počkat. Miminko můžete vzít nad umyvadlo, vanu, nebo využít kyblíček na bezplenkovou metodu. Pokud vycítíte, že se blíží ten správný čas, tak miminko vezměte na vybrané místo, svlékněte jej, v náručí jej stulte do klubíčka a dejte miminku signál k vyprázdnění. Vhodné je nějaké slovo, které budete používat jen a pouze k této příležitosti. Po vykonání potřeby je nutné miminko pochválit.

A v čem je výhoda bezplenkové metody? Velkou výhodou je určitě finanční stránka-ušetříte za plenkyvlhčené ubrousky a podplenkovou kosmetiku, zároveň nedochází ke vzniku opruzenin. Další výhodou je jistě nevytváření odpadu a obecně ochrana životního prostředí. Jak již název napovídá, tak velkou částí této metody je komunikace a kontakt, proto je velmi důležitá a prohlubuje vztah mezi rodičem a dítětem.

Aby byla tato metoda pohodlnější, můžete si pořídit produkty z naší sekce Bezplenková metoda. V nabídce máme kyblíky, návleky, pleny tepláčky na bezplenkovou metodu. Celý týden pro Vás máme 10% akci na kyblíčky a návleky na bezplenkovou metodu od značky Iobio a Crawler

Pro tento týden jsme si pro vás připravili i kurz bezplenkové komunikační metody s 50% slevou.

Přejeme vám hodně štěstí a silnou vůli.

Vaše Brána ke zdraví