Facebook page branakezdravi@seznam.cz Eshop: +420 720 070 274 Zdravá výživa: +420 725 065 899

Logo Brána ke zdraví

Raw mother and daughter, blogerky ze Slovenska


 raw mother and daughterV rámci akce #rawlistopad jsem oslovila dvojici, kterou mnozí z Vás již znají z facebooku, youtubu, z různých videí, akcí nebo kurzů. Nikoleta a Renata se zabývají  veganskou a raw stravou. 

Nikoleta se k živé stravě dostala při svých cestách po Indii, Thajsku, Číně, Mexiku a dalších zemí. Po návratu domů sdílela svoje pocity a dojmy s rodinou a tak se k veganství a raw stravě dostala i maminka Renata. Nikoleta je veganem již třetím rokem a současně je i “závislá” na raw stravě :).

 Na svém blogu sdílí Renata s Nikolet zajímavá videa s doporučeními pro vegany a vitariány. Přináší posluchačům také mnoho tipů, nápadů a zajímavých myšlenek. Pravidelně se zde můžete těšit na různá videa spojená nejen s veganstvím a raw stravou, ale také různé recepty a zajímavé tipy na raw a vegan akce.

 Z videí můžete vidět, že tyto dámy jen slepě nenásledují nynější trend veganství a raw stravy, ale mají své důvody a za svými názory si pevně stojí. Z příspěvků je jasné, že tento druh stravování a životní styl je pro ně radostí a velkým darem.

 Blog Raw mother and daughter vyhrál titul #blogerka roku 2015 v kategorii zdravý životní styl, účastní se bezpočtu akcí spojené s veganstvím a živou stravou jako jsou festivaly a různé přednášky (konkrétní akce můžete najít na blogu)

Tuto pozitivní dvojici můžete sledovat na 

V rámci akce #rawlistopad se s námi Nikoleta a Renata podělí o dva raw recepty z jejich dílny. Raw energy tyčinky, které můžete připravit dětem do školy nebo sami sobě jako vynikající svačinku a citronový raw dort, s úžasnou osvěžující příchutí.

 Raw energy tyčinky

Potřebujete:raw energy tyčinky

  • jeden šálek datlí
  • jeden šálek rozinek
  • 1/2 šálku vlašských 
  • kuchyňský robot s noži ve tvaru S

Příprava:

Pro tento recept není potřeba suroviny namáčíme.

Nejprve rozmixujte samotné oříšky až pustí tuk a budou lepkavé. Z datlí vyberte pecky a přidejte k rozmixovaným ořechům. Mixujte do té doby, než se z hmoty v robotu vytvoří koule.

Ingredience můžete kombinovat v poměru 1:1:1 pokud chcete více oříškovou tyčinku. Nemůžete-li ořechy nahraďte je sušenými morušemi.

 

Raw citrónový dort

Na korpus potřebujete: raw citronovy dort

  • 150 g vlašských ořechů
  • 70 g čerstvých datlí

Na krém potřebujete:

Příprava:

Vlašské ořechy nechte přes noc namočit nebo alespoň na 2 hodiny. Nejprve vlašské ořechy zceďte, aby měly na povrchu co nejméně vody. Poté rozmixujte společně s datlemi. Aby se Vám datle lépe rozmixovaly, můžete si je nakrájet na meší kousky. Korpus vysypte do dortové formy a prsty vmačkejte do spodní části.

Kešu ořechy a kokos nechejte také přes noc namočit. Poté co slijete vodu všechny suroviny na krém rozmixujeme.

 

 

Webové stránky vytvořil tým ReSyst.cz