Facebook page branakezdravi@seznam.cz Eshop: +420 720 070 274 Zdravá výživa: +420 725 065 899

Logo Brána ke zdraví

1. díl zásoby ovoce a zeleniny na zimu - Kam s cuketou?

Vydařená úroda cuket může začínající farmáře velmi potěšit. Po čase ale každý pozná, že velká sklizeň není v domácnosti až tak vítaná. Cuketová polévka, buchta a bezpočet variat pečené, dušené a nebo syrové formy cuket se mohou velmi rychle přejíst. Pokud už nevíte, jaký další pokrm z cuket vytvořit, aby členové domácnosti neohrnovali nosy, zkuste cukety uskladnit na budoucí časy, až se stane zase vítanou vzpruhou klasického jídelníčku.

 

Způsobů, jak uskladnit cukety, je mnoho. Na začátku je dobré zamyslet se, jaký způsob přípravy cukety máte nejraději. Pokud preferujete slané pokrmy, můžete vyzkoušet zavařování. Buď samotných cuket nebo s další zeleninou, vhodné jsou také různé dipy. Pro milovníky sladkých pokrmů je vhodné zamrazení nebo konzervace cuket s přidáním cukru. V neposlední řadě je také možné cukety ponechat na suchém temném místě a konzumovat je čerstvé.

USKLADNĚNÍ ČERSTVÉ CUKETY

Čerstvá cuketa, i když uskladněná na ideálním místě nevydrží příliš dlouho. Pro tento typ uskladnění jsou vhodné větší skoro až přezrálé cukety. Důvodem je jejich silnější vrchní vrstva, která brání zeleninu proti plísním a hnilobám. Proto je důležité zkontrolovat povrch cuket. Neměly by se zde nacházet žádné praskliny ani oděrky. Poslední důležitou věcí je kontrola světle zeleného konec cukety. Tato část musí být tvrdá a suchá. Je také nutné cukety kontrolovat v průběhu skladování, jestli nezačaly měknout. A alespoň jednou za týden pootočit, aby se neotlačily.

CUKETA PRO PŘÍPRAVU SLANÝCH POKRMŮ

Pro přípravu slaných pokrmů je ideální cukety zavařit. Důvod je jednoduchý. Cukety nemají příliš výraznou chuť a pokud je neokořeníte můžou chutnat trochu mdle. Při zavařování můžete přidat různé druhy koření nebo další druhy zeleniny. Dalším důvodem, proč je dobré cukety zavařovat, je jejich vysoký obsah vody. Zavařená směs obsahuje větší množství nálevu a ten se dá použít jako šťáva k pokrmům z masa.

Cuketová zavařenina se zeleninou

Co budete potřebovat

  • 2 kg cuket
  • 250 g cibule
  • 250 g papriky
  • 1 menší pálivá paprička
  • lžička soli
  • 200 g cukru
  • lžička hořčičných semínek
  • 1/2 l octu

Příprava směsi na zavaření

Na V-krouhači (jemné struhadlo) nebo na klasickém struhadle (větší očka) si nastrouháme cuketu. Poté přidáme najemno nakrájenou cibuli, papriku a pálivou papričku. A necháme hodinu odstát.

Mezitím si připravíme nálev. Smícháme sůl, hořčičná semínka, ocet, pepř a nové koření. Nálev se musí povařit. Poté co projde varem, necháme vařit dalších 10 minut. Hrnec s nálevem odstavíme a necháme vychladnout na pokojovou teplotu.

Po hodině, kdy odpočívala cuketová směs, ji smícháme s nálevem a necháme znovu vařit. Až bude cuketa hezky zklovatělá přidáme do směsi najemno nakrájenou mrkev. Necháme dalších 5 minut povařit. Nakonec naplníme zavařovací sklenice směsí a obrátíme na 5 minut dnem vzhůru.

Víčka můžete ozdobit pentličkami a sklenice popsat datem výroby :). Nejlepší místo na skladování je suchá a stinná místnost s nižší teplotou.

CUKETA PRO PŘÍPRAVU SLADKÝCH POKRMŮ

Jednou z možností jak uskladnit cukety pro pozdější tvorbu koláčů a jiných sladkých pokrmů je jejich zamrazení. Pro tuto formu konzervace by se měly použít cukety vyzrálejší, které neobsahují tolik vody. Cukety se nakrájí na kolečka. Kolečka se umístí do sáčků tak, aby byly pouze v jedné vrstvě. Jelikož jsou cukety na povrchu mokré, při zmražení by se jedna na druhou přilepily a když byste je chtěli použít, nedaly by se oddělit. Poté co dojde k úplnému zmražení, můžeme cukety umístit do krabiček nebo přesypat do suchého sáčku a umístit zpět do mrazáku.

 Další možností je zavaření cuket. Zde můžeme postupovat jako při přípravě marmelád. Aby bylo možné uskladnit co největší množství, cukety nastrouhejte. Přidejte cukr, který cukety částečně zakonzervuje a kyselinu citrónovou, pokud nejsou sklenice vyvařené.

Pokud máte nějaké další tipy na uskladnění cuket, budeme rádi, když se o ně s námi podělíte a my je budeme moci vyzkoušet.

Krásný den přeje Brána ke zdraví 

Text: Anna Havlíčková

2. díl zásoby ovoce a zeleniny na zimu - Vše potřebné k uskladnění potravin

Webové stránky vytvořil tým ReSyst.cz