Facebook page branakezdravi@seznam.cz Eshop: +420 720 070 274 Zdravá výživa: +420 725 065 899

Logo Brána ke zdraví

Vegan a raw domácí zmrzliny

Léto je v plném proudu a teplé dny zdaleka nekončí. Osvěžit se můžeme studenými nápoji ale hlavně příjemně chladivými zmrzlinami. V Brně a okolí přibývá míst, kde se dají raw a hlavně veganské zmrzliny koupit. Někdy ale má člověk chuť lenošit doma a užívat si vynikající zmrzlinu z mrazáku. Pro tyto případy pro Vás máme pár tipů, které jsme vyzkoušeli v naší kavárně.

Sorbet z ovoce

Nejjednoduší variantou je smíchat ovoce cukr nebo jiné sladidlo a přidat vodu. Zmrzlinky můžete ozdobit ovocem nebo bylinami. Chuť ovoce můžete umocnit sirupem buď doma vyrobeným nebo koupeným.

Nápady a inspiraci na ovocné sorbety můžete načerpat zde.

Ovocný sorbet s banánem

Ovocný sorbet můžete udělat krémovějším přidáním banánu. Banán si předmrazíte. My máme v kavárně profesionální robot, takže není potřeba banán lámat na kousky ani hlídat dobu po kterou se banány mrazí. Takže pokud vlastníte mixér na lepší úrovni nemusíte si tím lámat hlavu :).  Doma tento mixér nemám, takže si banán nakrájím na kolečka nebo na jakékoliv jiné tvary a nechám zmrazit. Občas banán zkontrolujte, neměl by být zmrzlí na kámen, kvůli mixéru. 

Mezi tím co se mrazí banány si můžete ve volné chvíli připravit ovoce. Stačí jen opláchnout a nakrájet. U ovoce jako jsou jablka nebo broskve doporučuji odkrojit slupku a tím dosáhnete krémovější zmrzliny. Pokud nemáte výkonný mixér kousky slupek ve zmrzlině zůstanou. Ale nesmíme zapomenout, že ve slupce je většinou velké množství zdraví prospěšných látek. Takže záleží pouze na Vás. 

Poté co máme banán zmražený a ovoce očištěné smícháme vše dohromady a přidáme sladidlo dle výběru. Inspirovat se můžete v článku Cukry a jejich alternativy. My v kavárně používáme agávový sirup. 

Nevýhodou ovocného sorbetu s banánem je všudypřítomná chuť banánu :). Není tedy potřeba dávat příliš banánu, zmrzlina bude hezky krémová i když použijete pouze půl banánu. 

Sdílíme několik našich oblíbených receptů

Zmrzliny s využitím kokosu

Kokosový olej nebo kokosové mléko vytváří neodolatelně krémové zmrzliny. Kokosové mléko se dá využít jako alternativa klasického mléka. Odlišností od klasického mléka není ani tak chuť ale konzistence. Pokud vyšleháte klasické mléko vytvoří se vám krásná pěna, tuto vlastnost kokosové mléko nemá. Existuje ale trik jak kýženého výsledku dosáhnout i s kokosovým mlékem. Při vytváření zmrzlin je dobré směs nechat na 3 až 4 hodiny namrazit pak znovu promixovat a znovu zmrazit. Je to sice trošičku náročnější, ale zmrzlina je stejně smetanová jak s použitím klasického mléka. 

Naše oblíbené recepty s kokosovým mlékem.


 

Kokosový olej vytváří tuhou hmotu, proto se s velkou oblibou používá do raw dortů. Dá se ale využít i do raw zmrzlin. Nevýhodou je kokosová příchuť, která nezmizí ať dáte jakkoliv velké množství ovoce. Pokud ale máte rádi kokos, tuto variantu doporučuji. Při přípravě zmrzlin s kokosovým olejem je nejlepší použít čerstvé ovoce, pokud máte jen namražené nechte ovoce úplně rozmrazit a olej zahřejte na pokojovou teplotu. Všechny suroviny se tak dobře promíchají, v opačném případě se Vám ve zmrzlině můžou objevovat kousky zmrzlého kokosového oleje.

Pro přípravu zmrzliny s kokosovým olejem i mlékem není potřeba speciální výkonný mixér pokud dodržíte pokojovou teplotu ovoce i oleje.

Naše oblíbené recepty, které Vám můžou sloužit jako inspirace :). 

Krémové raw zmrzliny

Díky ořechům není potřeba mléka ani smetany pro výrobu zmrzlin. Náklady na takovéto zmrzlinky jsou trochu dražší, kvůli ořechům, ale ta krémová chuť stojí za to. Pokud si nejste jisti, zda je tahle kombinace zrovna pro Vás, můžete si nejdřív koupit testovací vzorek a uvidíte. 

V kavárně používáme k výrobě raw krémových zmrzlin kešu ořechy. Stačí dát dohromady všechny ingredience a jen mixovat dokud nedostanete krásně jemný krém.

Pro výrobu ořechových krémových zmrzlin je potřeba dobrý mixér, jinak jsou ve zmrzlině cítit kousky ořechů.

Nápady na krémové raw zmrzlinky můžete najít zde.

Krásný den přeje Brána ke zdraví

Text: Anna Havlíčková

Webové stránky vytvořil tým ReSyst.cz